O mnie

justynazarembaJustyna Zaremba

Ukończyłam studia na Wydziale Psychologii UW, specjalizację psychoterapia. Jestem trenerem warsztatu umiejętności psychospołecznych PTP, ukończyłam dwuletni staż w Specjalistycznej Poradni OPTA, 5-letnie szkolenie z psychoterapii psychodynamicznej i systemowej przy Zakładzie Terapii Rodzin UJ w Krakowie, a także liczne szkolenia w Polskim Instytucie Ericksonowskim, Labolatorium Psychoedukacji. Biorę udział w wielu konferencjach.  Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Pracuję w zawodzie od 1998 roku, początkowo jako psycholog i socjoterapeuta w Poradni Rodzinnej przy SPZOZ Centrum Odwykowym w Warszawie, gdzie prowadziłam grupy terapeutyczne dla dzieci, konsultacje dla rodziców. Przez 8 lat byłam psychologiem szkolnym w warszawskich gimnazjach i liceum, co pozwoliło mi poznać specyfikę funkcjonowania młodzieży w środowisku szkolnym, a także problemy z jakimi borykają się oni i ich opiekunowie. Od 2004 roku pracuję jako psychoterapeuta w warszawskiej specjalistycznej poradni profilaktyczno-terapeutycznej. Prowadzę tam konsultacje wychowawcze, terapię rodzinną, terapię indywidualną dla młodzieży, warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców. Przez wiele lat współpracowałam z Fundacją C.E.L. gdzie prowadziłam grupy terapeutyczno-rozwojowe dla dorosłych i grupy dla rodziców. Obecnie współpracuję ze Stowarzyszeniem Psychoterapeutów i Trenerów MOP.

Od 2005 prowadzę prywatną praktykę psychoterapeutyczną w Warszawie. Przyjmuję osoby dorosłe, doświadczające trudności w relacjach, o zaburzonym poczuciu własnej wartości, problemach emocjonalnych, funkcjonujące w dużym stresie. Pracuję również z parami i całymi rodzinami.

W 2011 roku otworzyłam także Gabinet Pomocy Psychologicznej w Małkini Górnej. Swoją pracę poddaję ciągłej superwizji zarówno indywidualnej i grupowej u rekomendowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Psychologicznego.

lapka_pomoc_psych

Poniżej znajdują się artykuły, do których udzieliłam wywiadów i których byłam autorką.

Artykuły o nastolatkach „Pryszczata rebelia- bunt nastolatka”

Artykuł o funkcjonowaniu dzieci w szkole „Złe stopnie w szkole są potrzebne”

Poradnik dla rodziców „Rodzic, uczeń, nauczyciel – trzy strony dialogu”

Dodaj komentarz